Roger Federer o Marii Szarapovej i systemie walki z dopingiem w tenisie

ODPOWIEDZ
Jowita86
Zaawansowany użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: 25 lis 2015, 09:50

Roger Federer o Marii Szarapovej i systemie walki z dopingiem w tenisie

Post autor: Jowita86 » 28 mar 2016, 11:05

17-krotny triumfator turniejów wielkoszlemowych Roger Federer nie uważa, by stosowanie dopingu było powszechnym zjawiskiem w tenisie. Zdaniem Szwajcara system walki z dopingiem w tenisie jest jednak zbyt "miękki".

- Myślę, że obecnie z dopingiem w tenisie jest dużo lepiej niż w przeszłości, choć kontroli nie ma zbyt wiele. Jestem przekonany, że za 50 lat obecny system walki z dopingiem uznany zostanie za zbyt miękki. Przecież do testów można przystępować nawet kilka razy dziennie - powiedział Federer.

- W ostatnich latach tylko raz poddawany byłem testom, gdy przygotowywałem się do turnieju w Dubaju. To jest nienormalne. W Szwajcarii jestem sprawdzany dużo częściej, bo akurat w mojej miejscowości mieszka jeden z kontrolerów - dodał.
http://eurosport.onet.pl/tenis/roger-fe ... ere/89zxbp



BinioBill
Zaawansowany użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 27 wrz 2015, 19:26
Otrzymał podziekowań: 1 raz

Re: Roger Federer o Marii Szarapovej i systemie walki z dopingiem w tenisie

Post autor: BinioBill » 29 mar 2016, 10:26

nie rozumiem jak mozna dożyc do osiągnięcia dobrego wyniku faszerując sie prochami a ni idąc roga własnego potu



Dźwiedź
Zaawansowany użytkownik
Posty: 607
Rejestracja: 07 paź 2015, 02:19
Podziękował: 1 raz

Re: Roger Federer o Marii Szarapovej i systemie walki z dopingiem w tenisie

Post autor: Dźwiedź » 30 mar 2016, 15:35

Każdy sportowiec (zawodowy) coś bierze dla poprawy wyników. Może poza nielicznymi wyjątkami. Wiązanie swojej kariery ze sportem wymaga nie tylko ćwiczeń, ale także odpowiedniej suplementacji żywieniowej. Pozostaje tylko kwestia tego, czy bierze się środki dopuszczalne, czy nie. Lista środków zakazanych jest dość skomplikowana i naprawdę można się w tym pogubić. Maria Szarapova twierdzi, że nie wiedziała, że ten środek jest zakazany. Ja jej osobiście specjalnie nie wierzę w tych okolicznościach, ale rozumiem, że mniej doświadczony sportowiec może wziąć coś, co jest zakazane i nawet o tym nie wiedzieć.










ODPOWIEDZ

Wróć do „Tenis ziemny i tenis stołowy”