Poprawny uchwyt paletki

ODPOWIEDZ
BinioBill
Zaawansowany użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 27 wrz 2015, 19:26
Otrzymał podziekowań: 1 raz

Re: Poprawny uchwyt paletki

Post autor: BinioBill » 24 paź 2015, 20:10

jeśli kiedykolwiek miałeś kielnie w reku to, tak samo jak byś trzymał paletkę, jak nie trzymałeś to zapytaj pierwszego lepszego tynkarza jak trzymać kielnie i jak rzucać zaprawę tynkarska na ścianę



BinioBill
Zaawansowany użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 27 wrz 2015, 19:26
Otrzymał podziekowań: 1 raz

Re: Poprawny uchwyt paletki

Post autor: BinioBill » 24 paź 2015, 23:02

za młodu miałem okazje spotkać takiego jednego Andrzeja, co temat ogarniał więc wiem co pisze: trzymać pewnie, ale nie za mocno, uderzenia z backhandu musza wychodzić z bioder żeby nadać odpowiednia moc, z forehandu właściwie do uderzenia ruch musisz zacząć już od kostek, dyscyplina niby dosyć statyczna a pracujesz całym ciałem jak w sztukach walki, nic na siłę, co do ułożenia dłoni to kciuk i palec wskazujący po krawędzi paletki równolegle do siebie , oczywiście po przeciwnych stronach, pracują praktycznie wszystkie stawy nogi , biodra, barki, aż po nadgarstki



Awatar użytkownika
CraigRolfe
Zaawansowany użytkownik
Posty: 553
Rejestracja: 17 sie 2022, 09:36

Re: Poprawny uchwyt paletki

Post autor: CraigRolfe » 28 sie 2023, 09:48

Taki uchwyt jest naprawdę świetny. Takie rzeczy są naprawdę świetne w mojej opinii. Uwielbiam takie rzeczy!!!
___________________________________-
rzetelneprace.pl/tematy-prac-magisterskich-z-rusycystyki/



Dawid27
Zaawansowany użytkownik
Posty: 541
Rejestracja: 17 sty 2022, 12:22

Re: Poprawny uchwyt paletki

Post autor: Dawid27 » 04 wrz 2023, 21:19

Jest parę wariantów trzymania rakietki do tenisa stołowych ale dominują dwa tj. europejski i chiński.



pablo.treneiro
Zaawansowany użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 18 paź 2023, 15:54

Re: Poprawny uchwyt paletki

Post autor: pablo.treneiro » 18 paź 2023, 15:57

Tzw. chwyt wschodzący najbardziej powszechny chwyt i jest stosowany do uderzeń forehand i backhand.

Sam go używam. Ręka jest trzymana na rączce rakiety tak, aby dłonie były skierowane ku górze, a kciuk opierał się na stronie grzbietowej rączki.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Tenis ziemny i tenis stołowy”