Torowe ME 2016

ODPOWIEDZ
Jowita86
Zaawansowany użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: 25 lis 2015, 09:50

Torowe ME 2016

Post autor: Jowita86 » 21 paź 2016, 04:58

Złoto drużyny sprinterów, srebro drużyny kobiet w wyścigu na dochodzenie oraz dwa rekordy kraju - to dorobek Polaków drugiego dnia torowych mistrzostw Europy.

Po wczorajszym srebrze Adriana Teklińskiego w scratchu, biało-czerwoni przystąpili do czwartkowej rywalizacji w optymistycznych nastrojach. Podtrzymały je popołudniowe zmagania, w których wystąpiła drużyna kobiet i mężczyzn w wyścigu na dochodzenie oraz męska drużyna sprinterów.

Jako pierwsze do walki ruszyły panie. Justyna Kaczkowska, Łucja Pietrzak, Daria Pikulik i Nikol Płosaj zmierzyły się w 1. rundzie z Brytyjkami i pokonały je o ponad sekundę, bijąc przy okazji rekord Polski - 4:26.119. Zapewniły sobie w ten sposób miejsce w finale A, czyli srebrny lub złoty medal.

W decydującym biegu po przeciwległej stronie toru stanęły Włoszki, a Pietrzak zastąpiła Pawłowska. Tym razem nie udało się pokonać rywalek, ale nasze zawodniczki mogły się cieszyć ze srebra.
Chwilę po srebrze mogliśmy się cieszyć ze złota, tym razem za sprawą naszych sprinterów. Maciej Bielecki, Mateusz Lipa i Bartosz Rudyk rozpoczęli rywalizację w sprincie drużynowym stosunkowo spokojnie, bo od 4. miejsca w kwalifikacjach.

W 1. rundzie Lipę zastąpił Kamil Kuczyński i Polacy w tym zestawieniu przyspieszyli. Nie dali szans Rosjanom i awansowali w ten sposób do wielkiego finału. W nim czekali Brytyjczycy. Biało-czerwoni ponownie pojechali w składzie Bielecki, Kuczyński, Rudyk i znowu oderwali ułamek sekundy od swojego poprzedniego rezultatu. Wykręcili czas 43.211, pokonali rywali o zostali mistrzami Europy.
Znakomicie w wyścigu drużynowym poradziła sobie też młoda drużyna panów. Dawid Czubak, Szymon Sajnok, Daniel Staniszewski i Adrian Tekliński poprawili wczoraj ustanowiony rekord Polski, uzyskując w 1. rundzie 4:03.333. Przegrali co prawda z Holendrami, ale w swoim pierwszym starcie w mistrzowskiej imprezie zdołali uplasować się w czołowej "8".
Na koniec dnia w konkurencjach indywidualnych wystartowała Łucja Pietrzak - w scratchu - oraz Szymon Sajnok - w wyścigu eliminacyjnym. Zajęli oni odpowiednio 16. i 11. miejsce.
http://www.pzkol.pl/kolarstwo_torowe/to ... s6608.htmlDźwiedź
Zaawansowany użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 07 paź 2015, 02:19
Podziękował: 1 raz

Re: Torowe ME 2016

Post autor: Dźwiedź » 23 paź 2016, 04:26

Justyna Kaczkowska i Katarzyna Pawłowska zdobyły swój drugi medal - po wyścigu drużynowym - w tegorocznych torowych mistrzostwach Europy. Dla Polski był to odpowiednio czwarty i piąty krążek ME 2016.

Justyna Kaczkowska wywalczyła go w wyścigu indywidualnym na dochodzenie. Jest ona mistrzynią Europy i świata juniorek oraz młodzieżową mistrzynią Europy w tej konkurencji. W eliminacjach potwierdziła swoje ogromne możliwości, notujący drugi najlepszy czas - 3:31.736.

Awansowała w ten sposób do finału A, w którym zmierzyła się z Katie Archibald (Wielka Brytania). Polka pojechała nieco wolniej niż w kwalifikacjach, przegrała z rywalką, ale dorzuciła do swojej bogatej kolekcji kolejny medal - pierwszy indywidualny w imprezie mistrzowskiej elity.

Katarzyna Pawłowska przystąpiła do wyścigu punktowego w tęczowej koszulce, jako mistrzyni świata. Była ona też obrończynią tytułu mistrzyni Europy. Rozpoczęła wyścig bardzo dobrze, od zgromadzenia 10 punktów. Później, na kolejnych punktowanych okrążeniach nie była w stanie powiększyć swojego dorobku, ale medal zapewniła sobie w ostatnim sprincie. Zajęła w nim 3. miejsce i na tej samej lokacie zakończyła zmagania. Zdobyła brąz, a na podium stanęła z nią Kirsten Wild (Holandia) i Jolien Dhoore (Belgia).


Po wywalczeniu złota w sprincie drużynowym, do sprintu indywidualnego przystąpili Mateusz Rudyk i Kamil Kuczyński. Obaj bez problemu przebrnęli przez eliminacje - z 9. i 8. czasem. Pokonali także swoich rywali w 1/16, ale już w 1/8 obaj musieli uznać wyższość przeciwników.

Nie zdołali oni też wywalczyć przepustki do kolejnej fazy w repasażach i zakończyli swój udział w mistrzostwach.

Adrian Tekliński, który pierwszego dnia europejskiego czempionatu został wicemistrzem w scratchu, reprezentował Polskę też w omnium. Tym razem w wyścigu na kreskę, pierwszej konkurencji czwórboju w nowej formule, zajął 4. lokatę.

Ostatecznie zakończył uplasował się na 9.pozycji, a po tytuł sięgnął Hiszpan Albert Torres Barcelo.
http://www.pzkol.pl/kolarstwo_torowe/to ... s6609.htmlmateusz334
Posty: 1
Rejestracja: 19 sty 2018, 07:58

Re: Torowe ME 2016

Post autor: mateusz334 » 19 sty 2018, 08:03

Mężczyźni w Londynie niejednokrotnie zastanawiają się, gdzie mogą szukać rozrywki w towarzystwie kobiet. Ja nie szukam długo i nie zastanawiam się niepotrzebnie. Dla mnie od zawsze najlepsze i najmilsze panie są na http://hounslow-escorts.com .ODPOWIEDZ

Wróć do „Kolarstwo”