Jodyna w stajennej apteczce

ODPOWIEDZ
klaudynka
Zaawansowany użytkownik
Posty: 198
Rejestracja: 08 paź 2015, 11:39
Otrzymał podziekowań: 1 raz

Jodyna w stajennej apteczce

Post autor: klaudynka » 22 paź 2015, 16:38

Co powinna zawierać apteczka, aby skutecznie udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu wie każdy doświadczony jeździec, bo uprawiany sport jest dość mocno kontuzyjny.

Ale co znajduje się w stajennej apteczce, aby móc skutecznie dbać o naszych czworonożnych podopiecznych? Przykładem jednego z wszechstronnych środków jest jodyna. Doskonały środek odkażający. O innych zastosowaniach jodyny możecie przeczytać w poniższym artykule.

http://konzdrowyjak.com.pl/jodyna-dobra ... -wszystko/

W artykule napisane jest, że roztwór jodyny skutecznie leczy gnicie strzałek kopytowych, ja osobiście używam zawsze siarczanu miedzi. A Wy jakie macie doświadczenie w tym temacie?



Awatar użytkownika
doki8
Posty: 4
Rejestracja: 30 sie 2019, 13:56

Re: Jodyna w stajennej apteczce

Post autor: doki8 » 30 sie 2019, 14:00

Jak kupić kompres żelowy? Czy warto kupić na tej stronie internetowej https://sanity.pl/wyroby-medyczne/kompresy/ ? Wydaje mi się w porządku, ale jeszcze poszukam, aby sobie porównać. Jednak nie mam doświadczenia w medycznych sprawach i potrzebuję fachowej porady. Z góry dziękuje każdemu za przesłane odpowiedzi.



Gabryel33
Posty: 1
Rejestracja: 05 wrz 2019, 10:21

Re: Jodyna w stajennej apteczce

Post autor: Gabryel33 » 05 wrz 2019, 11:00

Jodyna zawsze może nam się przydać. Lepiej mieć ja w apteczce.
___
kup bitcoin



Kropkanadi
Zaawansowany użytkownik
Posty: 212
Rejestracja: 09 paź 2019, 16:08

Re: Jodyna w stajennej apteczce

Post autor: Kropkanadi » 25 lut 2020, 12:30

W stajennej apteczne warto mieć środki dezynfekujące czy takie specjalne opatrunki w proszku. Generalnie najlepiej zapobiegać otarciom i uszkodzeniom skóry i np zakładać koniowi ochraniacze transportowe czy skokowe a także derki. Duży wybór ochraniaczy znajdziecie w ofercie sklepu Horse Trade. Sklep oferuje produkty najlepszych producentów.









ODPOWIEDZ

Wróć do „Jeździectwo”