Adrian Wala z brązowym medalem w Dubrovniku

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wachter
Zaawansowany użytkownik
Posty: 701
Rejestracja: 27 wrz 2015, 10:22
Podziękował: 3 razy

Adrian Wala z brązowym medalem w Dubrovniku

Post autor: wachter » 12 kwie 2016, 02:26

Młodzieżowy Mistrz Polski Adrian Wala (AZS AWF Katowice) przed tygodniem wywalczył swój pierwszy w karierze medal w zawodach seniorskiego Pucharu Europy. W Dubrowniku zajął 3 miejsce w wadze -60kg, w której zwyciężył Bartłomiej Garbacik (również AZS AWF Katowice).

- To był mój debiut w zawodach Pucharu Europy Seniorów, dlatego tak cieszy ten sukces. Już ponad 2 lata minęły od startów na juniorskich turniejach tego cyklu, gdzie też zdobywałem brązowe krążki - mówi 21-letni Adrian Wala.

W chorwackich zawodach pokonał w niespełna pół minuty Austriaka Lorenza Wildnera, w ćwierćfinale przegrał przez waza-ari z Włochem Danielem Lombardo i dalej walczył w repesażach. Wygrał przed czasem z Finem Tommi Valtonenem i o brąz z Marko Gusiciem z Czarnogóry przez waza-ari.

- Pierwszą walkę w zawodach udało mi się zakończyć bardzo szybko na uchi-matę w lewą stronę, co jest moim koronnym rzutem. Potrafię jednak obracać się również w prawą soei-nage, co potwierdziłem i pokazałem w dwóch kolejnych zwycięskich pojedynkach - dodał judoka AZS AWF Katowice.
http://web.pzjudo.pl/adrian-wala-dopier ... rskie-judo


Obrazek










ODPOWIEDZ

Wróć do „Turnieje sportowe i ciekawe walki”