Zmarł Wiesław Gwizd

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wachter
Zaawansowany użytkownik
Posty: 701
Rejestracja: 27 wrz 2015, 10:22
Podziękował: 3 razy

Zmarł Wiesław Gwizd

Post autor: wachter » 21 cze 2016, 14:13

Wybitny nauczyciel, Branch Chief WKO i członek zarządu Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin shihan Wiesław Gwizd zmarł dziś rano. Taką informację podała PFKS.


Obrazek

Awatar użytkownika
wachter
Zaawansowany użytkownik
Posty: 701
Rejestracja: 27 wrz 2015, 10:22
Podziękował: 3 razy

Re: Zmarł Wiesław Gwizd

Post autor: wachter » 22 cze 2016, 23:51

Niektórzy młodzi chłopcy chcą zostać piłkarzami, inni policjantami, pilotami albo strażakami. Ale młody Wiesław Gwizd od zawsze marzył, aby być karateką. Udało się. Od lat z powodzeniem i dużymi sukcesami prowadzi Tarnowski Klub Sportowy Kyokushin Karate, a w 2011 roku po 34 latach treningów jako jedyny w historii Tarnowa sięgnął po piąty stopień mistrzowski i tytuł Shihan – profesora karate.

Młodemu tarnowianinowi od zawsze podobało się kimono. O sztukach walki nie wiedział jednak nic więcej, ale kiedy jako niespełna dwudziestolatek usłyszał, że w Tarnowie powstaje pierwsza sekcja karate, postanowił zapisać się na treningi. Był 1977 rok i Wiesław Gwizd nie wiedział jeszcze, że ta spontaniczna decyzja połączy go ze sportem na całe życie. – Zacząłem trenować jeden ze stylów walki, chociaż wtedy nie znałem jeszcze tych wszystkich nazw i organizacji. Dla mnie karate było jedno – mówi dziś.
http://tarnow.in/wieslaw-gwizd-nie-zyje ... pomnienie/

Polecam przeczytać całość.


Obrazek









ODPOWIEDZ

Wróć do „Style, organizacje i kluby sportowe”