Regaty o Puchar Prezydenta Sopotu

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wachter
Zaawansowany użytkownik
Posty: 701
Rejestracja: 27 wrz 2015, 10:22
Podziękował: 3 razy

Regaty o Puchar Prezydenta Sopotu

Post autor: wachter » 20 cze 2016, 13:34

Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot) wygrał regaty o Puchar Prezydenta Sopotu w windsurfingowej klasie RS:X. Drugie miejsce zajął przygotowujący się do igrzysk Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk). Wśród kobiet triumfowała Norweżka Maria Aadland Mollestad.

W sobotę po czterech wyścigach Myszka był trzeci. Prowadził Tarnowski przed brązowym medalistą igrzysk olimpijskich z Londynu w 2012 roku Przemysławem Miarczyńskim (SKŻ). W niedzielę, kiedy deskarze cztery razy stawali na starcie, mistrz świata wywalczył drugą pozycję w klasyfikacji generalnej.

Prowadzenia nie oddał Tarnowski – mistrz Europy wygrał w sumie cztery z ośmiu wyścigów. Na trzecie miejsce przesunął się Marcin Urbanowicz (SKŻ), który na czwarte zepchnął Miarczyńskiego.

– Drugiej lokaty absolutnie nie oceniałbym w kategoriach niespodzianki. Te zawody były zwieńczeniem rozpoczętego przeze mnie tydzień temu treningowego cyklu i koncentrowałem się tym, aby wykonać zaplanowaną pracę. Jestem też na innym etapie niż pozostali czołowi zawodnicy, którzy przygotowują się do lipcowych mistrzostw Europy i mogli w tych zawodach rywalizować na świeżości – powiedział Myszka.
http://sport.tvp.pl/25843379/rsx-tarnow ... -w-sopocie


Obrazek










ODPOWIEDZ

Wróć do „Surfing, Windsurfing, Kitesurfing...”