Mistrzostwa Europy RS:X

ODPOWIEDZ
Jowita86
Zaawansowany użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: 25 lis 2015, 09:50

Mistrzostwa Europy RS:X

Post autor: Jowita86 » 04 lip 2016, 23:16

Paweł Tarnowski oraz Przemysław Miarczyński zajmują ex aequo pierwsze miejsce po pierwszym dniu żeglarskich mistrzostw Europy w windsurfingowej olimpijskiej klasie RS:X, które odbywają się w Helsinkach. Kobiety z powodu słabego wiatru nie pływały.

Na inaugurację fińskich regat pogoda niezbyt dopisała żeglarzom i z powodu zbyt słabego wiatru większość zaplanowanych na ten dzień wyścigów nie odbyło się. Z seniorów ścigali się tylko mężczyźni, którzy mieli jeden wyścig. Również jeden start mają za sobą juniorzy, a juniorkom udało się popłynąć aż dwa biegi. Najgorzej miały seniorki, których jedyny wyścig został przerwany.

Bardzo dobrze mistrzostwa rozpoczęli broniący tytułu Paweł Tarnowski oraz brązowy medalista igrzysk w Londynie Przemysław Miarczyński (obaj SKŻ Ergo Hestia Sopot). Reprezentanci Energa Sailing Team Poland wygrali wyścigi w swoich grupach i w klasyfikacji generalnej zajmują ex aequo pierwsze miejsce. Tuż za nimi znajdują się Kieran Holmes-Martin z Wielkiej Brytanii oraz Francuz Thomas Goyard, którzy wpływali na metę na drugich pozycjach.

Dobrze poradzili sobie także bracia Dawid i Radosław Furmańscy (DKŻ Dobrzyń). Pierwszy z nich ukończył wyścig na czwartym miejscu i ogólnie jest siódmy, a drugi zameldował się na mecie jako piąty i zajmuje dziewiątą lokatę. Poza tym Radosław jest obecnie drugi w kategorii młodzieżowej do lat 21. Dziewiąty w całych zawodach jest także Marcin Urbanowicz (SKŻ Ergo Hestia Sopot), który zajął w poniedziałkowym starcie piąte miejsce. Dziesiąty w swojej grupie był Maciej Kluszczyński (DKŻ Dobrzyń) i ogólnie jest dziewiętnasty.

Niestety ukończonego startu na koncie mają jeszcze seniorki. Co prawda ich wyścig się rozpoczął, ale z powodu zbyt słabego i zmiennego wiatru został przerwany. Prowadziła w nim Kamila Smektała (YKP Warszawa), a w okolicy czwartej pozycji płynęła brązowa medalistka poprzednich igrzysk Zofia Noceti-Klepacka (YKP Warszawa).

We wtorek jako pierwsze na wodę zejdą panie i pierwszy start zaplanowany jest na godzinę 11:00 czasu miejscowego (10:00 czasu polskiego). Regaty w Helsinkach potrwają do soboty 9 lipca.
http://kadra.energasailing.pl/aktualnos ... u-218.htmlDźwiedź
Zaawansowany użytkownik
Posty: 607
Rejestracja: 07 paź 2015, 02:19
Podziękował: 1 raz

Re: Mistrzostwa Europy RS:X

Post autor: Dźwiedź » 13 lip 2016, 14:34

Paweł Tarnowski kończy regaty z brązowym medalem.

W rywalizacji kobiet zwyciężyła Francuzka Charlin Picon, druga była Zofia Klepacka (YKP Warszawa) a trzecie miejsce wywalczyła Rosjanka Stefania Elfutina. Klepacka i Picon zdobyły tyle samo punktów podczas całej rywalizacji, o kolejności na podium decydował wynik w wyścigu medalowym.

Druga Polka, która zakwalifikowała się do wyścigu medalowego, Maja Dziarnowska zakończyła rywalizację w klasyfikacji generalnej na dziewiątym miejscu, a wśród zawodniczek europejskich była ósma.

- Regaty były okrutnie ciężkie, warunki trudne i nie pamiętam kiedy ostatni raz przeżywałam tyle wzlotów i upadków. Powoli emocje opadają i zaczyna dochodzić do mnie, że to całkiem przyzwoity wynik – tak komentowała na facebooku (patrz niżej) swoje starty na mistrzostwach zawodniczka sopockiego klubu.

W klasyfikacji juniorek Weronika Mariciniak zajęła drugie miejsce w klasyfikacji U17, 22 ogółem.

Przemysław Miarczyński ostatecznie zajął piątą lokatę. Świetnie spisali się Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyń), który w klasyfikacji do lat 21 zdobył pierwsze miejsce oraz Marcin Urbanowicz, który zajął w klasyfiakcji generalnej 16 pozycję wygrywając kolejny już w tym roku seniorski wyścig w imprezie tak wysokiej rangi.

Złoto wśród mężczyzn wywalczył Francuz Thomas Goyard, a srebro z Helsinek wywiezie Brytyjczyk Kieran Holmes-Martin.

Wśród juniorów wyróżnić należy Michała Zycha, który niemal przez całe regaty pływał w ścisłej czołówce. Michał aż siedem wyścigów kończyłw pierwszej dziesiątce.
http://skz.sopot.pl/aktualnosci/pawel-t ... stw-europyODPOWIEDZ

Wróć do „Surfing, Windsurfing, Kitesurfing...”