HMB + Kreatyna. Czy to dobre połączenie?

ODPOWIEDZ
Muscle fanatyk
Zaawansowany użytkownik
Posty: 68
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:53
Otrzymał podziekowań: 1 raz

HMB + Kreatyna. Czy to dobre połączenie?

Post autor: Muscle fanatyk » 20 kwie 2016, 18:23

Wielu znanych zawodowych kulturystów poleca łączenie tych dwóch suplementów, które to rzekomo przynoszą zadowalające efekty w budowaniu suchej masy mięśniowej.
HMB (B-hydroxy-B-metylomaślan)- wspomaga przyrost tkanki mięśniowej przy jednoczesnej redukcji tkanki tłuszczowej. HMB ogranicza uszkodzenie włókien mięśniowych, co przyśpiesza regenerację. HMB znacznie zwiększa efektywność spożywanych białek.

Kreatyna- jest naturalnie produkowana w organizmie człowieka z aminokwasów, jako suplement wspomaga przyrost siły oraz zwiększający masę mięśniową. Ułatwia adaptację organizmu do zwiększonego wysiłku. Pośrednio wpływa również na przyśpieszenie regeneracji organizmu poprzez opóźnienie redukcji białek (działanie antykataboliczne).

Większość uważa, że połączenie tych dwóch składników pomaga początkowym kulturystom. Osobiście łączyłem te składniki i większych efektów nie zauważyłem.



Chudy Byk
Zaawansowany użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 17 paź 2015, 12:35

Re: HMB + Kreatyna. Czy to dobre połączenie?

Post autor: Chudy Byk » 20 kwie 2016, 21:24

Mnie żona powiedziała, że woli żebym tego nie brał. :mrgreen:



floki84
Zaawansowany użytkownik
Posty: 211
Rejestracja: 10 kwie 2016, 10:02

Re: HMB + Kreatyna. Czy to dobre połączenie?

Post autor: floki84 » 20 kwie 2016, 21:42

a ja k zostać kulturystą p muscle, nie zniszcze sobie organizmu przez to :



Muscle fanatyk
Zaawansowany użytkownik
Posty: 68
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:53
Otrzymał podziekowań: 1 raz

Re: HMB + Kreatyna. Czy to dobre połączenie?

Post autor: Muscle fanatyk » 23 kwie 2016, 13:23

Niby nie przynoszą ubocznych skutków jak w przypadku sterydów. Od dłuższego czasu ćwiczę ,,na sucho" i powoli mięśnie rosną. Trzeba tylko dobierać odpowiedni ciężar.



balu882
Zaawansowany użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 02 sty 2017, 13:37

Re: HMB + Kreatyna. Czy to dobre połączenie?

Post autor: balu882 » 10 kwie 2018, 13:37

A może warto spróbować zamiast tego połączenia po prostu odżywkę BCAA? Według mnie one są dużo bardziej skuteczne i widzę po sobie efekty. Ja kupuję zawsze https://www.pbc24.pl/product-zul-4569-R ... -250g.html i jeszcze teraz jest w promocyjnej cenie, więc jak chcesz spróbować to warto kupić teraz :)



creddo
Posty: 1
Rejestracja: 09 sty 2019, 13:56

Re: HMB + Kreatyna. Czy to dobre połączenie?

Post autor: creddo » 09 sty 2019, 14:03

hej, zaczynam właśnie swoją przygodę ze sportem i chciałbym wprowadzić do swojej sportowej diety kreatynę. Aktualnie czytam artykuł https://monohydratkreatyny.pl/ o dawkowaniu i ewentualnych skutkach ubocznych. Jakie macie pozytywne i negatywne skutki stosowania kreatyny w suplemencie? Czy polecacie? Jeśli tak to zapodajcie jakąś sprawdzoną kreatynę dla początkujących. Czy długo stosowaliście zanim zauważyliście zmiany w organizmie? Liczę na wasze odpowiedzi.







ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulturystyka”