Podróż sportowca na Olimpiadę

ODPOWIEDZ
Jowita86
Zaawansowany użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: 25 lis 2015, 09:50

Podróż sportowca na Olimpiadę

Post autor: Jowita86 » 21 sie 2016, 22:45

Ciekawa historia, jak Yared Shegumo leciał do Rio.
Wicemistrz Europy z Zurychu z 2014 roku przez ostatnie dwa i pół miesiąca do igrzysk przygotowywał się w Addis-Adebie. Trenując na dużych wysokościach w rodzinnej Etiopii chciał do ostatniej chwili budować formę i zabrać ją prosto do Rio. Niestety, plany pokrzyżowały mu problemy w podróży. Jak się okazało, 33-letni biegacz do Brazylii dotarł dopiero w sobotę późnym wieczorem.

- Leciałem do Rio trzy dni. W czwartek w Addis-Adebie najpierw odwołali mi samolot do Angoli. Kiedy już dotarłem do Luandy, celnicy robili mi problemy. Mówili, że potrzebuję wizy do Brazylii. Tłumaczyłem im, że jestem sportowcem i wiza nie jest mi potrzebna. Oni jednak zaczęli coś sprawdzać i upierali się, że jednak muszę ją mieć. Przez to straciłem sporo czasu i uciekł mi samolot do Rio. Na kolejny czekałem 24 godziny, ale okazało się, że ten lot też odwołano. W piątek musiałem wrócić do Addis-Adeby, i dopiero stamtąd w sobotę rano wyleciałem do Brazylii. Dotarłem na miejsce około 21, w wiosce byłem około północy. Poszedłem spać, wstałem o 4 rano i pojechałem na start - opowiadał Shegumo, wyraźnie zdruzgotany sposobem, w jaki przepadły jego marzenia o olimpijskim sukcesie.

- Załatwili mnie. Chciałem, żeby było inaczej, wystartowałem i miałem nadzieję, że może będzie dobrze. I początkowo czułem się nieźle, ale już po pięciu kilometrach wiedziałem, że nie wytrzymam. Walczyłem po prostu o to, żeby dobiec do mety. Skoro tyle się namęczyłem, żeby tutaj dotrzeć, szkoda mi było schodzić z trasy - tłumaczył pochodzący z Etiopii maratończyk

Shegumo miał nadzieję, że w Rio uda mu się pobiec w okolicach rekordu życiowego (2:10:34). Gdyby się udało, miałby szansę na brązowy medal. Trzeci na mecie Amerykanin Galen Rupp przybiegł z czasem 2:10:05. - Założyłem, że pierwszą połowę dystansu przebiegnę w godzinę i pięć minut, a potem dam z siebie tyle, ile będę w stanie. Niestety, podróż wszystko zmieniła. Przepraszam wszystkich kibiców, którzy trzymali za mnie kciuki. Miało być inaczej - powiedział nasz reprezentant. Bieg ukończył w czasie 2:31:54. Do najlepszego Eliuda Kipchoge z Kenii stracił ponad 23 minuty.
http://sportowefakty.wp.pl/rio-2016/624 ... rtowefakty

Po 4 godzinach snu nie miał szans.



Dźwiedź
Zaawansowany użytkownik
Posty: 607
Rejestracja: 07 paź 2015, 02:19
Podziękował: 1 raz

Re: Podróż sportowca na Olimpiadę

Post autor: Dźwiedź » 22 sie 2016, 07:52

A celnicy w Angoli nie rozumieli, że obywatel Polski nie musi mieć wizy. Od czego oni są?



Jowita86
Zaawansowany użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: 25 lis 2015, 09:50

Re: Podróż sportowca na Olimpiadę

Post autor: Jowita86 » 28 sie 2016, 16:58

Może specjalnie to zrobili, żeby nie zdążył.










ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie 2016”