Techniki samoobrony z elementami aikido

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wachter
Zaawansowany użytkownik
Posty: 701
Rejestracja: 27 wrz 2015, 10:22
Podziękował: 3 razy

Techniki samoobrony z elementami aikido

Post autor: wachter » 25 gru 2015, 12:18

Ciekawe nagranie z instruktarzem wykorzystania m.in. technik aikido w realnej walce na ulicy.

http://selfdefensetutorials.com/aikido- ... eet-fight/


Obrazek

Yeti
Zaawansowany użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: 07 paź 2015, 02:15
Otrzymał podziekowań: 1 raz

Re: Techniki samoobrony z elementami aikido

Post autor: Yeti » 26 gru 2015, 06:33

Myślisz, że te techniki są skuteczne na ulicy? Bo ja myślę, że to, co jest na pokazach ma się nijak do rzeczywistości.



Tomasz K.
Posty: 15
Rejestracja: 28 wrz 2015, 09:15

Re: Techniki samoobrony z elementami aikido

Post autor: Tomasz K. » 30 gru 2015, 10:51

Yeti pisze:Myślisz, że te techniki są skuteczne na ulicy? Bo ja myślę, że to, co jest na pokazach ma się nijak do rzeczywistości.
Za przeproszeniem Yeti, czy ty ćwiczysz jakiekolwiek rodzaj walki, samoobrony czy tym podobne? Bo ja uważam, że techniki ćwiczone latami i wielokrotnie powtarzane są skuteczne bez względu na to z jakiej szkoły się wywodzą tym bardziej, że wiele tych samych technik uczą w różnych szkołach. Poza tym, raczej wszystko co jest dzisiaj praktykowane wykorzystywane było już setki lat temu podczas walk i wojen.



Awatar użytkownika
wachter
Zaawansowany użytkownik
Posty: 701
Rejestracja: 27 wrz 2015, 10:22
Podziękował: 3 razy

Re: Techniki samoobrony z elementami aikido

Post autor: wachter » 30 gru 2015, 20:48

Dawno dawno temu w Japonii obowiązywał zakaz posiadania broni. Nie można było posiadać ani miecza, ani topora, ani łuku, ani noża przekraczającego określoną długość. Trzeba było jednak bronić się przed oprychami, których nigdy nie brakowało. Dlatego właśnie Japończycy wyspecjalizowali się w walce wręcz. Doszli w tym do takiej perfekcji, że byli w stanie skutecznie obronić się przed uzbrojonymi najeźdźcami. Tak powstała większość japońskich sztuk walki. Ale ponieważ przez wieki czasy i okoliczności się zmieniały, ze sztuk walki zrobiono sporty walki i faktycznie odbywają się one zazwyczaj na macie. Nie znaczy to jednak, że to, co skutecznie na macie, z zasady jest nieskuteczne na ulicy. Przeciwnie. Zanim zechcesz na ulicy sprawdzić swoje możliwości z zawodnikiem z maty, weź pod uwagę, że kiedyś ludzie w ten sposób walczyli o życie. I często robili to skutecznie.


Obrazek

klaudynka
Zaawansowany użytkownik
Posty: 198
Rejestracja: 08 paź 2015, 11:39
Otrzymał podziekowań: 1 raz

Re: Techniki samoobrony z elementami aikido

Post autor: klaudynka » 11 sty 2016, 22:46

Uważam podobnie jak koledzy, nie bez powodu mówi się, że "trening czyni mistrza", to co wyćwiczysz na macie, litry potu wylane na treningu, na pewno dadzą odzwierciedlenie w ewentualnej walce na ulicy. Po latach ćwiczeń zaczynasz działać odruchowo








ODPOWIEDZ

Wróć do „Aikido”