Pierwszy prawomocnie orzeczony troll internetowy

Awatar użytkownika
wachter
Zaawansowany użytkownik
Posty: 701
Rejestracja: 27 wrz 2015, 10:22
Podziękował: 3 razy

Pierwszy prawomocnie orzeczony troll internetowy

Post autor: wachter » 02 sty 2017, 21:14

Jest pierwszy przypadek, kiedy osoba została uznana za trolla internetowego prawomocnym wyrokiem sądu. Co prawda nie ponosi jeszcze za to kary, ale nie może protestować jeśli ktoś go tak nazwie.
Płock. Uprawomocnił się wyrok zgodnie z którym Sylwester Fiet został uznany za trolla internetowego. Jest to pierwszy taki przypadek w Polsce.

Mężczyzna wytoczył proces jednemu z użytkowników for internetowych za publiczne znieważenie go poprzez nazwanie trollem internetowym. Sprawa jednak potoczyła się nie po jego myśli. Sąd uznał, że aktywność internetowa powoda przedstawiona przez oskarżonego faktycznie może pozwalać na użycie wobec niego takiego określenia.

Apelacja nie została wniesiona w terminie. Tym samym mężczyzna stał się pierwszą osobą w kraju prawomocnie uznaną za trolla internetowego, a definicja trollingu na stałe wpisała się w polskie orzecznictwo i z pewnością znajdzie zastosowanie jeszcze nie raz.
http://dziennikbulwarowy.pl/145/prawomo ... lldA%3D%3D

Swoją drogą kiedyś miałem okazję poczytać twórczość tego pana na fejsie. Nie brałem udziału w dyskusji, ale poczytałem. I nie dziwię się wyrokowi.

Może wpłynie to cokolwiek pozytywnie na poziom dyskusji w internecie, choć akurat na naszym forum - co muszę zaznaczyć - do poziomu dyskusji specjalnych zastrzeżeń nie mam.


Obrazek

Dźwiedź
Zaawansowany użytkownik
Posty: 607
Rejestracja: 07 paź 2015, 02:19
Podziękował: 1 raz

Re: Pierwszy prawomocnie orzeczony troll internetowy

Post autor: Dźwiedź » 13 sty 2017, 00:48

Troll jest zawsze trollem. Wyrok mu nie potrzebny.




Yeti
Zaawansowany użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: 07 paź 2015, 02:15
Otrzymał podziekowań: 1 raz

Re: Pierwszy prawomocnie orzeczony troll internetowy

Post autor: Yeti » 21 sty 2017, 01:45

Dźwiedź pisze:Troll jest zawsze trollem. Wyrok mu nie potrzebny.
Nie no, ale prawomocnie orzeczony troll to wyższy level.



Dźwiedź
Zaawansowany użytkownik
Posty: 607
Rejestracja: 07 paź 2015, 02:19
Podziękował: 1 raz

Re: Pierwszy prawomocnie orzeczony troll internetowy

Post autor: Dźwiedź » 23 sty 2017, 10:53

Ciekawi mnie wobec tego, po co składał pozew.




ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde park”