Zalanie mieszkania

ODPOWIEDZ
biznesowy12
Zaawansowany użytkownik
Posty: 938
Rejestracja: 03 gru 2020, 23:32
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziekowań: 1 raz

Zalanie mieszkania

Post autor: biznesowy12 » 19 lut 2022, 11:01

Niestety obecnie w blokach bardzo często zdarzają się zalania przez sąsiadów. Sam tego ostatnio doświadczyłem, jednak teraz wiem już, co robić w takich sytuacjach. Ważne jest nie tylko osuszanie i sprzątanie, ale również ozonowanie po zalaniach, żeby nie rozwijały się bakterie i grzyby.



strusiek12
Posty: 1
Rejestracja: 19 lut 2022, 12:47

Re: Zalanie mieszkania

Post autor: strusiek12 » 19 lut 2022, 13:06

To prawda w bloku bardzo często zdarzają się wypadki w postaci zalania sąsiada. Mi się ostatnio przytrafiło zalanie łazienki.



nocnykrolisalive
Zaawansowany użytkownik
Posty: 1081
Rejestracja: 05 maja 2019, 11:50

Re: Zalanie mieszkania

Post autor: nocnykrolisalive » 25 lis 2022, 21:55

Wiesz co, jeśli mogę dodać coś od siebie, myślę, że warto też sprawdzić czy ta firma https://optimal-osuszanie.pl/wynajem-osuszaczy/ nie posiada tego typu usług w swojej ofercie. Wiem że mój znajomy korzysta u nich z wynajmu osuszaczy i był naprawdę bardzo zadowolony. Zgłoś się do nich a poznasz więcej szczegółów



Awatar użytkownika
hbogisich
Posty: 1
Rejestracja: 28 lis 2022, 15:02

Re: Zalanie mieszkania

Post autor: hbogisich » 28 lis 2022, 15:05

Podwyższony poziom wilgoci w murach jest bardzo niekorzystnym zjawiskiem, które może uszkodzić dom. Winne są zwykle nieprawidłowe wykonanie izolacji poziomej fundamentów lub ściany. Wilgoć w domu jest też niekorzystna ze względu na zdrowie mieszkańców.



Calineczka
Zaawansowany użytkownik
Posty: 1401
Rejestracja: 16 gru 2018, 15:00

Re: Zalanie mieszkania

Post autor: Calineczka » 02 gru 2022, 19:24

Jak widać niestety ale takie sytuacje się zdarzają i ja jeszcze chcę dodać, że niezwykle ważną sprawą jest także to aby wiedzieć jak wypompować wtedy taką wodę. Uważam, że bardzo dobrze o tym napisano w https://4bud.pl/zalane-mieszkanie-jak-w ... ego-stanu/ więc taka wiedza może okazać się niezwykle praktyczna.



Awatar użytkownika
zjohnson
Posty: 1
Rejestracja: 24 gru 2022, 13:42

Re: Zalanie mieszkania

Post autor: zjohnson » 24 gru 2022, 13:44

Często żeby przyspieszyć osuszanie domu, stosuje się osuszacze powietrza (zwykle wykorzystuje się je w nowych budynkach do usunięcia wilgoci technologicznej i przyspieszenia prac wykończeniowych). W zalanych budynkach metoda ta nie zawsze jest skuteczna.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje ogólne”