Astygmatyzm

ODPOWIEDZ
Keto77
Zaawansowany użytkownik
Posty: 3116
Rejestracja: 31 paź 2019, 14:55
Otrzymał podziekowań: 1 raz

Astygmatyzm

Post autor: Keto77 » 15 sie 2023, 23:08

Astygmatyzm jest jednym z najczęstszych problemów ze wzrokiem, który wynika z nieprawidłowego kształtu rogówki lub soczewki oka. W normalnym oku te struktury mają równomierną krzywiznę, która umożliwia skupianie promieni świetlnych na jednym punkcie siatkówki, co pozwala na wyraźne widzenie obrazu. W przypadku astygmatyzmu rogówka lub soczewka mają nieregularny kształt, co sprawia, że promienie świetlne załamują się w różnych płaszczyznach. To z kolei prowadzi do zniekształconego widzenia obrazu, który może być rozmazany lub zniekształcony. Astygmatyzm może objawiać się różnie u różnych osób. Osoby z tą wadą wzroku mogą doświadczać problemów w widzeniu zarówno z bliska, jak i na odległość. Linie proste mogą wydawać się krzywe lub zniekształcone, a ogólny obraz może być zamazany. Do typowych objawów astygmatyzmu należą również bóle głowy, zmęczenie oczu, trudności w czytaniu oraz dyskomfort w związku z widzeniem w nocy. Leczenie astygmatyzmu opiera się na kilku metodach, zależnie od stopnia wady. Dużo więcej można dowiedzieć się ze strony: https://blikpol.pl/astygmatyzm-co-to-leczenie



katarekmam
Zaawansowany użytkownik
Posty: 212
Rejestracja: 30 lis 2021, 22:12
Podziękował: 2 razy

Re: Astygmatyzm

Post autor: katarekmam » 30 wrz 2023, 14:58

Wzrok pomagają nam korygować również soczewki, wystarczy wybrać tylko odpowiednie jak np. szkła kontaktowe biofinity . To zasługa wielu technologii, które są używane do ich produkcji, jedną z zalet jest wysoki dostęp tlenu do naszych oczu, pomaga to w pozbyciu się uczucia suchego oka.



RunningMan
Zaawansowany użytkownik
Posty: 1070
Rejestracja: 14 gru 2018, 15:37

Re: Astygmatyzm

Post autor: RunningMan » 12 paź 2023, 22:33

Jeśli interesuje cię tematyka soczewek i wszelkich chorób związanych z wzrokiem to odwiedź witrynę https://www.acuvue.pl/zdrowie-oczu/nadwzrocznosc a tam dostaniesz niezbędną wiedzę. Dowiesz się jakie soczewki stosować do danej wady wzroku oraz jaką wadę możesz posiadać. Idealne miejsce jeśli chodzi o wzrok.



Kwiatkowsky
Zaawansowany użytkownik
Posty: 1221
Rejestracja: 14 gru 2018, 14:19

Re: Astygmatyzm

Post autor: Kwiatkowsky » 06 gru 2023, 19:17

Jeżeli chcesz się dowiedzieć wszystkiego na temat chorób oczu jak i zamówić odpowiednie soczewki czy okulary korekcyjne to odwiedź witrynę https://trendyopticians.pl/okulary-prze ... =mezczyzni U nich masz wszystko czego potrzeba z tego zakresu łącznie z możliwością wykonania badań wzroku.



kranik
Zaawansowany użytkownik
Posty: 1508
Rejestracja: 21 lip 2018, 12:38

Re: Astygmatyzm

Post autor: kranik » 17 gru 2023, 11:19

Ja dowiedziałam się, że mam astygmatyzm kilka lat temu. Na szczęście teraz na rynku dostępne są najróżniejsze soczewki dla astygmatyków, więc nie jestem skazana na okulary. Jestem bardzo aktywną osobą, więc noszenie soczewek jest dla mnie dużo wygodniejsze i bardziej komfortowe :)



Awatar użytkownika
orland91
Posty: 4
Rejestracja: 21 gru 2023, 13:51

Re: Astygmatyzm

Post autor: orland91 » 21 gru 2023, 13:53

Czy tą wadę wzroku można wyleczyć?



bananana
Zaawansowany użytkownik
Posty: 1697
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:12
Podziękował: 1 raz

Re: Astygmatyzm

Post autor: bananana » 23 gru 2023, 10:04

Moim zdaniem warto się dokształcać i doinformowywać. Jeśli tak jak ja interesujecie się wzrokiem i chorobom oczu (interesuje mnie to z lekarskiego punktu widzenia), to sporo wiedzy można czerpać z treści zamieszczanych na tej stronie internetowej: https://opiekaizdrowie.pl/choroby/oczu/wylew-w-oku/ . Moim zdaniem warto przyjrzeć się ich ofercie w wolnej chwili.



ashog
Zaawansowany użytkownik
Posty: 3732
Rejestracja: 16 mar 2021, 12:38

Re: Astygmatyzm

Post autor: ashog » 16 mar 2024, 08:29

Jednak korzystnym rozwiązaniem jest także naprawa okularów piaseczno , dodatkowo obsługa posiada naprawdę wielkie doświadczenie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje ogólne”