Edukacja dzieci, czy szkoły zdają egzamin?

Madka
Zaawansowany użytkownik
Posty: 199
Rejestracja: 07 paź 2019, 20:49

Edukacja dzieci, czy szkoły zdają egzamin?

Post autor: Madka » 18 maja 2020, 15:53

Przyszedł czas na weryfikacje szkół jak one sobie dają radę z nauką online. Nigdy nie wiadomo jak będzie w przyszłości, ale jak szkoła sobie poradziła z sytuacją to u mnie zdobyła duży plus. Oglądałam już wcześniej ofertę Te Vizji na Ochocie, dużo dobrego słyszałam o tym jak sobie teraz radzą, wszystkie zajęcia są prowadzone zgodnie z harmonogramem. Zastanawiam się czy tu posłać swoje dziecko za rok.



Marienna2
Zaawansowany użytkownik
Posty: 79
Rejestracja: 02 cze 2018, 21:43

Re: Edukacja dzieci, czy szkoły zdają egzamin?

Post autor: Marienna2 » 20 maja 2020, 20:07

W prywatnych powinno być lepiej według mnie, tu wszystkie decyzje mogą szybciej przejść i jak odgórnie coś się zarządzi to na pewno szybko się to wprowadzi, a edukacja w dobie koronawirusa wymaga szybkich, innowacyjnych decyzji. Moja córka jest w 4 klasie szkoły podstawowej Te Vizja. Zajęcia bez zmian, trzymają się harmonogramu, nauczyciele są łatwo dostępni online.



Beciks00
Zaawansowany użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 03 paź 2018, 09:21

Re: Edukacja dzieci, czy szkoły zdają egzamin?

Post autor: Beciks00 » 21 maja 2020, 19:29

Fajnie gdyby wszystkie szkoły dawały radę, ale najzwyczajniej nauczyciele nie są przygotowani i też brakuje sprzętów, szczególnie w tych mniejszych wiejskich szkołach. Ja nie narzekam w ogóle, córka ma nawet zajęcia dodatkowe online co mega mnie zaskoczyło. Dużo czasu w ciągu tygodnia poświęca na naukę online. Szkoła - wspomniana Te Vizja.



arietka
Zaawansowany użytkownik
Posty: 214
Rejestracja: 30 lis 2018, 10:04

Re: Edukacja dzieci, czy szkoły zdają egzamin?

Post autor: arietka » 22 maja 2020, 11:30

Może właśnie tu jest kwestia tego czy jest to prywatna, czy też publiczna szkoła? Podejrzewam, że możliwości jednych i drugich mogą znacznie się różnić. Warto to wziąć pod uwagę już wybierając szkołę dla swoich dzieci.



Olivvia2
Zaawansowany użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 05 mar 2019, 15:32

Re: Edukacja dzieci, czy szkoły zdają egzamin?

Post autor: Olivvia2 » 23 maja 2020, 11:09

Jak nauczyciel się uprze to i fajne lekcje w-fu zrobi online:D Liczy się tu kreatywność, odpowiednie podejście do przedmiotu, dzieci. Nie ukrywam, że młodsi nauczyciele jakoś bardziej starają, takie wrażenie odniosłam.




Staszkowic2
Posty: 4
Rejestracja: 20 wrz 2018, 11:32

Re: Edukacja dzieci, czy szkoły zdają egzamin?

Post autor: Staszkowic2 » 17 cze 2020, 15:21

Każdy ma jakieś swoje doświadczenia i nie można tak wszystkich wrzucać do jednego worka. Choć z tego co się słyszy to raczej z tym jest ciężko... Pandemia sporo zweryfikowała, ale w prywatnej szkole mojego syna dyrekcja super sobie poradziła. Te Vizja szybko przystosowała się do sytuacji i zorganizowała wszystkie zajęcia w trybie online.



Awatar użytkownika
schneider.jakayla
Posty: 4
Rejestracja: 19 cze 2020, 19:18

Re: Edukacja dzieci, czy szkoły zdają egzamin?

Post autor: schneider.jakayla » 19 cze 2020, 20:29

Bardzo dużo zależy od podejścia rodziców i dzieci. Nawet najlepsza szkoła nie pomoże kiedy dziecko nie będzie się angażować w naukę.



MartyninaM
Posty: 2
Rejestracja: 22 cze 2020, 08:38

Re: Edukacja dzieci, czy szkoły zdają egzamin?

Post autor: MartyninaM » 23 cze 2020, 07:38

Wszystko wyjdzie jak przyjdzie do egzaminów dzieci, jakie one będą miały wyniki. Jednak też podejrzewam, że poziom pytań na egzaminach ósmoklasisty, na maturze, będzie troszkę zaniżony przez tą sytuację. Nauka online różnie wygląda, w prywatnych szkołach według mnie lepiej, mówię to na przykładzie moich dzieci i szkoły Te Vizji.



bogdan332766776
Zaawansowany użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 03 cze 2020, 13:18

Re: Edukacja dzieci, czy szkoły zdają egzamin?

Post autor: bogdan332766776 » 13 lip 2020, 11:28

Zawsze dziecku powinno się kupić bardzo dobre podręczniki do szkoły. Sam na przykład zdecydowałem że mojemu dziecku kupię bardzo dobre podręczniki z https://sklep.nowaera.pl/ .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje ogólne”