Rozstępy u kulturystów.

ODPOWIEDZ
Muscle fanatyk
Zaawansowany użytkownik
Posty: 68
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:53
Otrzymał podziekowań: 1 raz

Rozstępy u kulturystów.

Post autor: Muscle fanatyk » 07 maja 2016, 18:45

Rozstępy (łac. striae distensae) – wrzecionowate pasma, występujące najczęściej na skórze ud, brzucha, pośladków i piersi. W przypadku osób uprawiających kulturystykę lub sporty siłowe rozstępy najczęściej występują od wewnętrznej strony ramion, pod ramionami, na klatce piersiowej, barkach, wewnętrznej stronie ud. Powstają w wyniku nadmiernego rozciągania się skóry i zerwania sieci włókien kolagenowych tworzących skórną strukturę.
Kiedyś myślałem, że rozstępy dotyczą tylko wyczynowych kulturystów i tzw. schabów. Mam rozstępy pod ramionami. Pojawiły się w przeciągu dwóch lat od rozpoczęcia przygody z siłką. Brałem odżywki i ćwiczyłem 5 razy w tygodniu, żeby z suchmelca zrobić postawnego chłopa. Udało się i pamiątka została. :lol:



Yeti
Zaawansowany użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: 07 paź 2015, 02:15
Otrzymał podziekowań: 1 raz

Re: Rozstępy u kulturystów.

Post autor: Yeti » 08 maja 2016, 16:49

Kim są "tzw schaby"? Kogo tak nazywasz?



Muscle fanatyk
Zaawansowany użytkownik
Posty: 68
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:53
Otrzymał podziekowań: 1 raz

Re: Rozstępy u kulturystów.

Post autor: Muscle fanatyk » 15 maja 2016, 16:09

Tzw. schaby lub jak kto woli koksy, parniki to maniacy wielkości.



Dźwiedź
Zaawansowany użytkownik
Posty: 607
Rejestracja: 07 paź 2015, 02:19
Podziękował: 1 raz

Re: Rozstępy u kulturystów.

Post autor: Dźwiedź » 03 cze 2016, 03:22

Pojęcie "schaby" jest debeściarskie. Ale "parniki" przebijają wszystko. :D



adel87
Zaawansowany użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 11 gru 2017, 12:59

Re: Rozstępy u kulturystów.

Post autor: adel87 » 12 gru 2017, 11:00

Każdy z nas kto ma firmę wie jak trudno jest rozliczać co miesiąc setki papierów. Nikt z nas nie ma na to czasu aby godzinami nad nimi ślęczeć. Dlatego większość z nas zatrudnia biuro rachunkowe , które wykona za nas pracę. Ze swojego doświadczenia wiem, ze nie jest prosto znaleźć firmę,która rozliczy nasze dokumenty dobrze. Niby każdy oferuje podobne usługi, ale i ceny za nie są rożne jak i zakres obowiązków. Ja wiem, że kiedy zakładam działalność chciał oczywiście zaoszczędzi i wzięłam księgowa tanią i okazało się, ze połowa dokumentów zakupowych nie została wpuszczona w koszty, co wiązało się z wyższym podatkiem dla mnie i dużą stratą finansową. Chciałam tanio to płaciłam mało a za to podatki były wysokie. Dlatego polecam Państwu sprawdzone usługi JPK Radom. Sprawdzone od lat kobiety, bardzo dobre podejście do klienta. Rozliczają szybko papiery, więc nie ma problemu. Teraz oferują również pliki JPK co bardzo ułatwi sprawę, jeżeli chodzi o US. Polecam wybierać ludzi z polecenia, a jeśli nie macie takich to poczytać troszkę na forum, abyście nie mieli tak jak ja kiedyś.



mirek4
Posty: 1
Rejestracja: 03 lut 2019, 10:42

Re: Rozstępy u kulturystów.

Post autor: mirek4 » 03 lut 2019, 10:46

Ja mam kumpla kulturystę co nie ma w ogóle rozstępów.

_____________________________________________________
Conor Warszawa



cout
Posty: 12
Rejestracja: 06 lut 2019, 23:14
Podziękował: 1 raz

Re: Rozstępy u kulturystów.

Post autor: cout » 06 lut 2019, 23:21

To chyba normalna rzecz.






ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje ogólne”