Odpłatność za zajęcia - najważniejsza, czy też nie - ANKIETA

Czy Twoim zdaniem klub sportowy/instruktor pracuje głównie po to, aby wyciągnąć od Ciebie pieniądze?

Liczba opcji do wybrania: 1

 
 
Pokaż wyniki

Awatar użytkownika
wachter
Zaawansowany użytkownik
Posty: 701
Rejestracja: 27 wrz 2015, 10:22
Podziękował: 3 razy

Odpłatność za zajęcia - najważniejsza, czy też nie - ANKIETA

Post autor: wachter » 26 paź 2016, 15:56

Ostatnio pewien rozmówca natchnął mnie na zrobienie pewnego badania. Mianowicie chodzi o to, jak instruktorzy/właściciele klubów traktują kwestię odpłatności za zajęcia sportowe, a jak do tego podchodzą uczniowie. Często bowiem można się spotkać z opinią, że dla instruktora liczy się tylko kasa, a uczniowie myślą, że prowadzenie zajęć nie kosztuje i wszystko należy im się za darmo i to na najwyższym poziomie. Osobiście uważam, że ani z jednej, ani z drugiej strony nie wygląda to aż tak źle, choć oczywiście wspomniane wyżej opinie są jak najbardziej zauważalne i nierzadko prowadzą do niepotrzebnych konfliktów.

Proszę więc osoby korzystające z oferty klubów sportowych (aktualnie lub w przeszłości, osobiście lub wysyłając na zajęcia swoje dzieci) o wyrażenie subiektywnej opinii w ankiecie, czy Waszym zdaniem Wasze kluby i Wasi instruktorzy chcą przede wszystkim wyciągnąć od Was kasę, czy może przede wszystkim wypełniają swoją misję, a do jej realizacji potrzebują środków finansowych. Nie podajemy nazw klubów ani nazwisk instruktorów. Wyrażamy tylko własne subiektywne odczucia. Wynik ankiety posłuży mi do dalszych prac analitycznych, o których napiszę później. Z góry dziękuję za oddanie głosu.
14732166_836564663152241_6556661393083387423_n.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Obrazek

Jowita86
Zaawansowany użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: 25 lis 2015, 09:50

Re: Odpłatność za zajęcia - najważniejsza, czy też nie - ANKIETA

Post autor: Jowita86 » 03 lis 2016, 21:17

Ciekawe zagadnienie. Ja osobiście nigdy nie doświadczyłam tego, żeby trener próbował wywrzeć presje na klubowiczów w związku z płatnościami. Ale chyba dlatego, że w moim klubie nie ma z tym problemów. Bo wiem, że zwykle jak tylko pojawiają się problemy z płatnościami, to skutkują one też problemami z relacjami między trenerem a klubowiczami.



karateka
Zaawansowany użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 29 wrz 2016, 12:50

Re: Odpłatność za zajęcia - najważniejsza, czy też nie - ANKIETA

Post autor: karateka » 05 lis 2016, 20:37

Myślę, że to bardziej od ludzi zależy, a nie od problemów z płatnościami. Ale prawdą jest, że klub trzeba utrzymać. a jak ludzie nie chcą płacić, to nie ma z czego.



bosman
Zaawansowany użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: 25 lis 2015, 10:20

Re: Odpłatność za zajęcia - najważniejsza, czy też nie - ANKIETA

Post autor: bosman » 19 lis 2016, 18:58

Zdecydowanie w największym stopniu zależy to od ludzi.



Awatar użytkownika
wachter
Zaawansowany użytkownik
Posty: 701
Rejestracja: 27 wrz 2015, 10:22
Podziękował: 3 razy

Re: Odpłatność za zajęcia - najważniejsza, czy też nie - ANKIETA

Post autor: wachter » 20 lis 2016, 15:59

No OK. Zależy to od ludzi. Ale problemy z płatnościami też zależą właśnie od ludzi.


Obrazek

Jowita86
Zaawansowany użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: 25 lis 2015, 09:50

Re: Odpłatność za zajęcia - najważniejsza, czy też nie - ANKIETA

Post autor: Jowita86 » 22 lis 2016, 02:14

Tak, jak wachter napisał. Problemy z płatnościami zależą głównie od ludzi. Ale rodzą kolejne problemy w relacjach między ludźmi.



Awatar użytkownika
wachter
Zaawansowany użytkownik
Posty: 701
Rejestracja: 27 wrz 2015, 10:22
Podziękował: 3 razy

Re: Odpłatność za zajęcia - najważniejsza, czy też nie - ANKIETA

Post autor: wachter » 28 lis 2016, 04:31

Chyba nie jest tak źle. Ale może jeszcze mało reprezentatywna liczba głosów.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje ogólne”