uzależnienie jak sobie radzić

Awatar użytkownika
dickens.manuela
Posty: 4
Rejestracja: 29 gru 2023, 13:57

Re: uzależnienie jak sobie radzić

Post autor: dickens.manuela » 29 gru 2023, 14:02

Nie wiem już jak wytłumaczyć swojemu tacie, że piwo to też alkohol...



Awatar użytkownika
edubuque
Posty: 4
Rejestracja: 30 sty 2024, 19:23

Re: uzależnienie jak sobie radzić

Post autor: edubuque » 30 sty 2024, 19:28

Zastanawiam się nad terapią alkoholową. Nie dla siebie lecz dla mojego męża... czy to pomoże? Główny cel wszystkich działań składających się na terapię alkoholową jest jeden: odnalezienie przyczyny uzależnienia i wyzwolenie z niego poprzez leczenie u podstaw. Celem pośrednim jest także samo zaprzestanie destrukcyjnych zachowań, czyli zakończenie spożywania alkoholu. Pomiędzy celami głównymi mogą zostać wyznaczone także cele pośrednie, które stanowią małe kroki w stronę większego sukcesu. W sieci udało mi się znaleźć te ofertę - https://uzaleznienia-terapia.pl/terapia-alkoholowa/



Awatar użytkownika
jarrell.hettinger
Posty: 1
Rejestracja: 20 lut 2024, 09:36

Re: uzależnienie jak sobie radzić

Post autor: jarrell.hettinger » 20 lut 2024, 09:37

Narkomania to uzależnienie, którego leczenie zawsze jest procesem długotrwałym, obliczonym na miesiące, a niekiedy na lata. Powodzenie terapii uzależnione jest od tego, czy uda się odbudować zdrowie psychiczne i fizyczne, a także relacje społeczne i sferę etyczną osoby uzależnionej.



Bedas
Zaawansowany użytkownik
Posty: 100
Rejestracja: 01 lut 2022, 10:25

Re: uzależnienie jak sobie radzić

Post autor: Bedas » 01 kwie 2024, 14:49

Skutecznym pierwszym krokiem i często ostatnim w wyjściu z uzależnienia jest przeprowadzenie odtrucia alkoholowego, w Warszawie zajmuje się tym medyczny detox.



Awatar użytkownika
qheller
Posty: 1
Rejestracja: 26 kwie 2024, 09:37

Re: uzależnienie jak sobie radzić

Post autor: qheller » 26 kwie 2024, 09:38

Potrzebuję pomocy w znalezieniu prywatnego ośrodka odwykowego dla mojej bliskiej osoby, która potrzebuje wsparcia w walce z uzależnieniem. Czy ktoś mógłby polecić mi ośrodek, który oferuje spersonalizowane podejście do terapii oraz wysoki standard opieki? Bardzo mi zależy na znalezieniu miejsca, które zapewni odpowiednie warunki do pełnego wyzdrowienia. Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki i rekomendacje!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje ogólne”