Polak mistrzem świata w ratownictwie wodnym

ODPOWIEDZ
bosman
Zaawansowany użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: 25 lis 2015, 10:20

Polak mistrzem świata w ratownictwie wodnym

Post autor: bosman » 03 gru 2018, 22:37

Jest mistrzem świata juniorów, podwójnym wicemistrzem świata juniorów i brązowym medalistą juniorskiego czempionatu. Na co dzień mieszka i trenuje w Ostrołęce, a treningi z powodzeniem łączy z nauką. Na studia chce wyjechać do Stanów Zjednoczonych, ale liczy też na starty w kolejnych zawodach ratowników, jednak już jako senior. Hubert Nakielski opowiedział nam, jak zdobywa się medale mistrzostw świata oraz o tym, jak trudną dyscypliną jest sportowe ratownictwo wodne.

Pierwszym medalem Nakielskiego na tegorocznych mistrzostwach było srebro na 100 metrów w ratownictwie kombinowanym. Brąz wywalczył w holowaniu manekina na dystansie 50 metrów. Drugie srebro polski zawodnik zdobył wraz z kolegami ze sztafety na dystansie 4 razy 25 metrów. Największy sukces Nakielskiego to złoto na dystansie 200 metrów w konkurencji super ratownik.

Dotarło do mnie już, że zdobyłem te medale, ale nie afiszuję się z tym. Staram się podejść do tego jak najnormalniej mogę. To po to, żeby nie zaprzepaścić treningów i nie zacząć gwiazdorzyć - mówi nam Hubert Nakielski, z którym rozmawialiśmy na trybunach pływalni w Ostrołęce, tuż przed jego pierwszym treningiem po powrocie do kraju.
https://www.rmf24.pl/fakty/news-polak-m ... UfccBv66EA












ODPOWIEDZ

Wróć do „Pływanie i nurkowanie”